Intel Extreme Masters Katowice
Counter Strike: GO
10.01.2017 18:59

Format turnieju CS: GO na Intel Extreme Masters w Katowicach

Kilka dni temu pisaliśmy o formacie w jakim będzie rozgrywany turniej League of Legends na tegorocznym Intel Extreme Masters w Katowicach. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły kolejnego turnieju, który się tam odbędzie czyli Counter Strike: Global Offensive.

Najważniejsza – i niestety niezbyt dobra – wiadomość dla każdego fana CSa jest taka, że w Spodku zobaczymy tyle samo meczów Counter-Strike’a co w zeszłym roku, czyli pięć spotkań. Z roku na rok oczekujemy, że liczba spotkań do zobaczenia na żywo będzie większa. Ale jeśli ktoś liczył, że rozbicie Intel Extreme Masters w Katowicach na dwa weekendy spowoduje, że stanie się to teraz, to niestety muszę go rozczarować. Na pocieszenie zostaje informacja, że finał tego turnieju zostanie rozegrany w niedzielę, na sam koniec turnieju, a więc o należnej mu porze. No i cały turniej zostanie połączony ze strefą wystawienniczą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Czy mecze znów przeciągną się do późnych godzin wieczornych, a co za tym idzie powstanie problem z ochroną sugerującą opuszczenie obiektu – wg. zapewnień ESL w tym roku taka informacja nie powinna mieć miejsca.

A jak prezentują się szczegóły samego turnieju? W Katowicach pojawi się 12 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Osiem z teamów dostanie bezpośrednie zaproszenie, cztery zostaną wyłonione w kwalifikacjach – 3 z terenu Europy, a jedna z Północnej Ameryki. Póki co nie ogłoszono jeszcze zaproszonych ekip. Faza grupowa, rozgrywana w dniach poprzedzających finałowy weekend, będzie po raz kolejny niedostępna dla publiczności i rozgrywana systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce z każdej grupy zostanie rozstawione jako jeden z półfinalistów, miejsca 2. i 3. z każdej z grup będą walczyły w ćwierćfinałach. Pula nagród to jak zwykle 250 tysięcy dolarów. Nie wiadomo póki co czy turniej będzie rangi Major, aczkolwiek biorąc pod uwagę wymagania Valve w tym zakresie (CS powinien być jedyną grą turnieju) raczej trudno na to liczyć.