Counter Strike: GO
08.01.2017 11:07

Historia powstania Counter-Strike w 8 minut

Na pewno wielu spośród odwiedzających naszą stronę gra w Counter-Strike. Ale ilu z Was dokładnie wie kiedy i w jaki sposób powstała ta gra? Eleague przed nadchodzącym Majorem postanowiło przedstawić historię tej jednej z najpopularniejszych gier sieciowych ostatnich lat.

Śmiało można powiedzieć, że Counter-Strike to jedna z gier, która zrewolucjonizowała branżę i spopularyzowała pojęcie e-sportu. Oczywiście sieciowa rywalizacja graczy na profesjonalnym poziomie istniała już dużo wcześniej, bo za czasów pierwszych części Unreala i Quake’a, ale dopiero za czasów CS-a e-sport osiągnął boom, jaki obserwujemy dziś. Każdego miesiąca w tytuł ten regularnie gra ponad 10 milionów graczy na całym świecie, a profesjonalne turnieje osiągają pule nagród powyżej miliona dolarów. Także widownie na całym świecie osiągają zawrotne liczby – niektóre z ponad milionem widzów online i 100.000 osób na miejscu. A wszystko zaczęło się jako niepozorny mod do kultowego Half-Life, stworzony przez grupkę zapaleńców. Organizatorzy Eleague postanowili przybliżyć historię i fenomen tej gry w krótkim filmie dokumentalnym. Zobaczymy w nim wypowiedzi twórców Half-Life, Counter-Strike, jak również analizatorów, komentatorów i twórców map do CS-a.

Ciekawostka – w 6 minucie i 10 sekundzie materiału widać prace nad mapą, która bardzo kojarzy się z de_dust2, ale nią nie jest – czyżbyśmy zobaczyli zajawkę jej nowej, odświeżonej wersji? A sam film polecamy i zapraszamy do oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=tUtNDLo9chQ