Counter Strike: GO
07.01.2017 12:02

Kinguin w półfinale ESEA Global Challenge

Trwa doskonała passa Polaków w ramach ESEA Global Challenge. Po wywalczeniu awansu do ESL Pro League, Polacy wygrali kolejne dwa spotkania, dzięki czemu awansowali do półfinału amerykańskiego turnieju!

Pierwszym przeciwnikiem w ramach ESEA Global Challenge wczorajszego wieczora była ekipa Muffin Lightning, z którą Kinguin grało na mapie Overpass. Team ten jednak nie stanowił dla Polaków większego zagrożenia, o czym świadczy wynik 16 – 6 – bardzo długo zresztą wygrywaliśmy do 2, dopiero pod koniec Amerykanie trochę pozbierali szyki i odrobili kilka rund. Warto przy tej okazji zauważyć, że ML to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna jak do tej pory formacja mieszana w profesjonalnym CS: GO, z jedną kobietą w składzie. Jest nią Diane „di^v” Tran, która pod względem statystyk we wczorajszym spotkaniu była druga w swojej ekipie.
Po Amerykanach przyszła pora na starcie z Australijczykami z Tainted Minds. To starcie odbyło się na mapie Cache, a Australijczycy pokazali się z nieco lepszego strony niż Amerykanie. Jednak również i w tym przypadku zabrakło nieco do naszych zawodników i mecz zakończył się wynikiem 16 – 9. Duża w tym zasługa Michała „MICHU” Müllera, który osiągnął wspaniały wynik jeśli chodzi o fragi – 30 zdobytych, przy zaledwie 16 śmierciach, co daje K/D ratio na poziomie 1.87.
Półfinał z udziałem Polaków zostanie rozegrany jutro, o 21:30 czasu polskiego, a ich przeciwnikami będzie drużyna, która znajdzie się na 2 miejscu grupy A.