League of Legends
06.01.2017 19:51

Szczegóły turnieju League of Legends IEM Katowice 2017

Turniej League of Legends na Intel Extreme Masters Katowice 2017 już niedługo, bo pod koniec lutego, a my właśnie poznaliśmy szczegóły, według których zostanie wyłoniony triumfator rozgrywek.

Sezon 11 rozgrywek pod szyldem Intel Extreme Masters Katowice 2017 dobiega końca, z wielkim finałem w katowickim Spodku. W tym roku turniej będzie miał swój własny, osobny weekend, kiedy oczy fanów będą skierowane tylko na graczy League of Legends. Ale tak naprawdę rozgrywki zaczną się już nieco wcześniej, bo od fazy grupowej, rozgrywanej 22 i 23 lutego, bez udziału publiczności. W sobotę, już w Spodku, rozegrane zostaną mecze decydujące o wyjściu z grupy, a w niedzielę – półfinały i wielki finał. Format rozgrywek obrazuje poniższa tabelka:

katowice 2017 2

W fazie grupowej spotka się osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy, z których wyjdą dwie, czołowe ekipy. Pula nagród turnieju to 150 tysięcy dolarów, które to zostaną rozdzielone następująco – za pierwsze miejsce 70 tysięcy, za drugie 30 tysięcy, za trzecie i czwarte po 15 tysięcy, za piąte i szóste po 7 tysięcy, i w końcu za siódme i ósme miejsce drużyny dostaną po 3 tysiące dolarów.