Counter Strike: GO
06.01.2017 11:10

Team Kinguin w piątym sezonie ESL Pro League!

Wczorajszy dzień był bardzo udany dla polskich fanów CS: GO. Wiadomością dnia zdecydowanie jest awans Team Kinguin do ESL Pro League. Dokonali tego po wczorajszym meczu kwalifikacyjnym z ekipą LDLC. 

Rozgrywany wczoraj późnym wieczorem mecz o awans do tej jednej z najbardziej prestiżowych lig na świecie zakończył się wynikiem 2:0 dla Polaków. Na pierwszej mapie – Cobblestone – doszło do całkowitej deklasacji francuskiego przeciwnika, któremu udało się tam ugrać zaledwie dwie rundy. Francuzi nieco lepiej poradzili sobie na drugiej mapie, Overpass, ale to i tak nie wystarczyło na doskonale dysponowanych w tym dniu Polaków. Ostatecznie druga mapa skończyła się wynikiem 16:9.
Sezon, do którego zakwalifikowało się Kinguin jest już piątą rundą rozgrywek spod szyldu ESL Pro League. W końcu doczekamy się tam polskich derbów, z występującą w nich od początu drużyną VP.G2A. Jak poradzi tam sobie nasza druga „eksportowa” drużyna? O tym przekonamy się już od 7 lutego, kiedy to rusza kolejny sezon. Polacy będą tam tym razem walczyć o pulę 2 milionów dolarów, co jest rekordem jeśli chodzi o te rozgrywki.
A dla polskich fanów to nie koniec emocji z udziałem Team Kinguin w ten weekend, bo jeszcze dziś o 23:00 rozegrają spotkanie w ramach turnieju ESEA Global Challenge. Ich przeciwnikiem będzie ekipa Muffin Lightning.