Counter Strike: GO
04.01.2017 19:59

North, czyli nowa organizacja ex-Team Dignitas

Ostatnio martwiliśmy się o los zawodników byłego już Team Dignitas, po tym jak organizacja pozbyła się swojej dywizji CS: GO – o sytuacji pisaliśmy tutaj. Dziś wiemy już, że zawodnicy mają nowego pracodawcę, w dodatku jest to firma dobrze znana w świecie sportu. Nowa drużyna będzie nosiła nazwę North.

Jest to w dodatku pierwszy przypadek, by marka znana w sporcie zainteresowała się drużyną CS: GO. Do tej pory mieliśmy mnóstwo przykładów gdy drużyny zatrudniały zawodników w FIFA, jak również kilka przypadków dywizji League of Legends. Tematu Counter Strike: Global Offensive jednak póki co unikano. Aż do teraz – kajunb i spółka zostali zawodnikami FC Kopenhaga. Jednak na turniejach nie zobaczymy ich w barwach zespołu z Kopenhagi, a nowo utworzonej formacji – North. Dyrektorem sportowym North został Jacob Toft-Andersen, znany szerzej jako Maelk, niegdyś zawodowo grający w DotA i DotA 2.

Z okazji pojawienia się nowej formacji stworzono nawet bardzo klimatyczny film, przedstawiający drużynę i jej nowe barwy: