Counter Strike: GO
19.12.2016 17:07

VP.G2A przedłuża współpracę z Polakami!

Polska drużyna, grająca pod szyldem VP.G2A (vide Virtus.Pro) nie zmieni barw do 2020 roku! Jak poinformował menadżer generalny zespołu – Roman Dvoryankin. Najnowszy kontrakt został podpisany zaledwie dwa dni wcześniej – 17 grudnia.

Zarówno pod względem czasu trwania (4 lata) jak i wysokości kwot honorariów jest to jeden z największych kontraktów w historii e-sportu. Jak wypowiedział się wyżej wspomniany menadżer VP.G2A:

Najlepszy zespół na świecie będzie występował pod naszą nazwą przez najbliższe 4 lata i jestem pewien, że przed nami ciężka praca ale i radosne chwile oraz wiele zwycięstw. Chciałbym podziękować chłopakom za ich profesjonalne podejście do negocjacji, nie będę ukrywać że były trudne ale doszliśmy do obopólnie korzystnego wyniku. Umowy tego kalibru to kolejny krok w kierunku rozwoju współpracy między organizacjami a zawodnikami, dla dobra fanów i dalszej profesjonalizacji e-sportu.

Polska ekipa gra pod szyldem Virtus.Pro od 2014 roku. Przez trzy lata zespół na swoim koncie zanotował obszerny pakiet zwycięstw a wśród nich między innymi:

  • ESL Major Series One: Katowice 2014
  • ESEA – Sezon 18
  • ESL ESEA Pro League Dubai (zaproszenie)
  • Sezon 1 ELEAGUE
  • DreamHack Bukareszt 2016

Dotychczas tak długim kontraktem mógł poszczycić się gracz Dota2 – Yao „Maybe” Lu, który latem 2015 podpisał z organizacją LGD Gaming kontrakt na 3,5 roku.

Powyższa informacja cieszy i nastraja pozytywnie na myśl o wynikach polaków w najbliższych turniejach. Stabilizacja w zespole to dobry fundament dla wyników w grze!