League of Legends
12.12.2016 20:46

Vander nie jest już graczem H2K!

Na profesjonalnej scenie League of Legends mamy dwóch niezwykle rozpoznawalnych reprezentantów. Obaj jeszcze do niedawna grali w barwach Teamu H2K – są to Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „VandeR” Bogdan. Obecnie jednak z wymienionej dwójki został już tylko Jankos. Jak podała organizacja H2K w wydanym przed paronastoma minutami oświadczeniu, jej drogi z VandeRem rozeszły się.

Jest to nie tylko sensacyjna informacja, ale też spora strata dla polskich kibiców, gdyż H2K wywalczyło sobie miejsce na katowickim Intel Extreme Masters, a teraz okazuje się, że zobaczymy tam tylko jednego Polaka. Na chwilę obecną o odejściu Vander’a wiadomo tylko tyle, ile powiedziała sama organizacja. Poniżej prezentujemy jej pełne oświadczenie:

Dziś żegnamy jeden z filarów naszej dywizji League of Legends – Oskara „Vandera” Bogdana. Od czasu gdy przywdział barwy H2K niemal rok temu, Oskar stał się gwiazdą światowego formatu, znaną ze swojej mechanicznej wręcz formy i bezkompromisowego działania, które pomogły Polsce pojawić się na światowej mapie LoL-a. Teraz opuszcza on nasze szeregi w poszukiwaniu nowych wyzwań, zgodnie ze swoją naturą i jednocześnie bogatszy o kilka tytułów – takich jak na przykład dwukrotne ukończenie EU LCS w czołowej czwórce i miejsce pośród najlepszej czwórki drużyn na Mistrzostwach Świata.
Niniejszym chcielibyśmy życzyć Oskarowi wszystkiego najlepszego w jego przyszłości zarówno na Summoners Rift jak i poza nim.
I jeszcze na koniec nasz mini-hołd dla Oskara: