Hearthstone
04.02.2016 14:08

NOWY TRYB W HEARTHSTONE

Twórcy gry Hearthstone ogłosili ostatnio pewną bardzo dużą innowację jeśli chodzi o format gry i jej zbalansowanie zarówno dla nowych graczy jak i starych wyjadaczy. Rozgrywka zostanie podzielona na dwa formaty – rozgrywkę Standardową oraz Dziką. W standardowej gracz będzie miał do dyspozycji wszystkie karty jakie ukazały się w dwóch ostatnich latach kalendarzowych od premiery kolejnej aktualizacji z nowymi kartami, tak by ich ilość nie przytłaczała osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Hearthstone, będzie to również ciekawe urozmaicenie dla osób, które nie obawiają się zmian i innowacji w rozgrywce. Natomiast jeśli ktoś nie lubi gdy gra zmusza go do zmiany nastawienia, będzie mógł grać w rozgrywce Dzikiej, gdzie dostępne będą zawsze wszystkie karty jakie się kiedykolwiek ukazały – nie będzie wtedy konieczna zmiana podejścia, wywołana nowymi kartami, ale też mniej doświadczeni gracze będą musieli się zmierzyć z wieloma, nigdy wcześniej nie widzianymi przeciwnikami. Oba tryby będą dostępne w grze rankingowej, oczywiście z podziałem na tryb gry. Przy okazji twórcy zamierzają również poprawić nieco system zarządzania kartami, przede wszystkim zwiększyć dwukrotnie ilość slotów na talie – ale będą one dostępne oczywiście dopiero po odblokowaniu wszystkich bohaterów.
Dokładna data premiery Standardu nie jest jeszcze znana, wiadomo, że będzie to na wiosnę, a wraz z jego premierą gracze będą mogli tworzyć talie z następujących zestawów kart:

  • Podstawowego
  • Klasycznego
  • Z Czarnej Góry
  • Z Wielkiego Turnieju
  • Z Ligi Odkrywców
  • Z dodatku, który zostanie wydany wiosną 2016 r.

Przygody i dodatki, które z racji wieku nie będą dostępne w ramach formatu Standardowego (czyli w przypadku premiery zmian – Klątwa Naxxramas oraz Gobliny vs Gnomy – nie będą dostępne z poziomu sklepu, natomiast będzie można je wytworzyć przy pomocy mistycznego pyłu (podobnie jak karty, które do tej pory nie oferowały takiej możliwości).
Pozostaje jedynie oczekiwać na premierę i obserwować zmiany jakie przyniesie w rozgrywce nowa formuła.