Counter Strike: GO
04.12.2016 20:47

2 sezon Eleague zakończony!

Wczoraj poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia kolejnego sezonu jednej z najbardziej prestiżowych lig CS: GO na świecie. W Eleague studio w Atlancie rozegrany został finał rozgrywek, w którym – chyba dość niespodziewanie – wygrała ekipa OpTic Gaming.

By wygrać 2. sezon Eleague, najpierw amerykańska ekipa musiała w swojej grupie pokonać Team Dignitas, Fnatic oraz Team EnVyUs. Fazę grupową zakończyli na drugim miejscu, z dwoma wygranymi oraz jednym przegranym spotkaniem. Następnie w fazie pucharowej przeszli bez porażki aż do finału, pokonując po drodze mousesports oraz naszych pogromców – FaZe Clan. W finale spotkali się z doskonale do tej pory dysponowanymi Astralis.
Na pierwszej mapie – Train – to Astralis pokazywało swoją przewagę, wygrywając pierwszą rundę 16:9. Jednak druga mapa, czyli Cobblestone to diametralnie inna sytuacja. Po pierwszej połowie fani oraz ludzie, którzy postawili na Astralis z pewnością przecierali oczy ze zdumienia. Zakończyła się ona bowiem wynikiem 11:4 dla OpTiC. Niewiele lepiej było po zmianie stron, w której Duńczykom udało się ugrać zaledwie dwie rundy i mapa zakończyła się wynikiem 16:6. Początek ostatniej mapy, czyli Overpass, również należał do OpTic, ale wkrótce Astralis zaczęli doganiać swoich przeciwników, by ostatecznie na koniec pierwszej połówki tracić tylko jedną rundę. Ostatecznie mapa ta zakończyła się rezultatem 16:11.
Za swoje zwycięstwo Amerykanie zgarnęli 400 tysięcy dolarów, Astralis za drugie miejsce natomiast „zaledwie” 140 tysięcy.