Artykuły
03.12.2016 15:18

Wargaming przejmuje fińskie studio Boomlagoon

Firma z siedzibą w Helsinkach wzmocni pozycję Wargaming w sektorze mobilnym. Wargaming ogłasza zakup fińskiego studia Boomlagoon znanego z takich tytuów jak Monsu, Spirit Hunter czy Super Soldiers. Boomlagoon dołącza do firmy przekształcając się tym samym w nową strukturę: Wargaming Helsinki. Studio będzie w 100% skoncentrowane na tworzeniu mobilnych gier.

„Wargaming ciężko pracuje od wielu lat na swoją wysoką pozycję na rynku nie tylko PC, ale również w konsolach i segmencie mobilnych platform,” mówi Keith Kawahata, szef segmentu mobilnego w Wargaming. „Pozyskanie Boomlagoon to dla nas świetny przyczółek i wzmocnienie pozycji rynkowej. Podzielamy wspólnie wizję zabawy, wysokiej jakości gier i usług. Ich doświadczenie na rynku mobilnym pomoże naszej firmie dostarczać następne gry do jeszcze szerszego spektrum graczy.”

„Cieszymy się, że dołączamy do Wargaming,” mówi Antti Stén, prezes Boomlagoon. „Będziemy kontynuować tworzenie światowej klasy gier mobilnych wraz z czołowym producentem i wydawcą sektora free-to-play, który ma pasję tworzenia i spójne plany na przyszłość. Połączenie umiejętności, doświadczenia oraz zasobów ludzkich sprawi, że mocno wystartujemy i już nie możemy się doczekać, aby dostarczyć niesamowite tytuły dla graczy!”

Boomlagoon to firma założona w 2012 przez weteranów, którzy wcześniej pracowali w najlepszych firmach w branży wliczając w to Rovio, Remedy, Digital Chocolate czy Housemarque. Po wydaniu udanych produkcji bazującej na zbieraniu kart – Monsu, a następnie Spirit Hunter, firma skierowała się w stronę tytułów opartych na społecznościach, czego przykładem jest Super Soldiers.

Wraz z tym ogłoszeniem informujemy, że Wargaming szuka doświadczonych profesjonalistów sektora mobilnego z całego świata. Szczegóły ofert pracy dostępne są pod adresem -> http://wargaming.com/helsinki