Turnieje
01.12.2016 09:55

IEM Katowice 2017 – ceny biletów i informacje organizacyjne

Wygląda na to, że informacje, które podawaliśmy niedawno na temat przyszłorocznych finałów XI sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach okazały się prawdziwe. Na przełomie lutego i marca przyszłego roku nie jeden, a dwa weekendy będą poświęcone IEM Katowice 2017!

Tym samym będzie to wydarzenie bez precedensu, bo do tej pory z dużych eventów na coś podobnego zdecydowali się tylko organizatorzy League of Legends World Championships. Oprócz oficjalnego potwierdzenia informacji, które krążyły już od jakiegoś czasu, ujawnione zostały pierwsze informacje organizacyjne. Łączna pula nagród obu weekendów będzie rekordowa w historii IEM Katowice i wyniesie 2,5 miliona złotych. Jest to o około 500 tysięcy złotych więcej niż podczas poprzedniej edycji. Jak zwykle, wstęp na event będzie darmowy, ale należy wtedy liczyć się z oczekiwaniem na swoją kolej w gigantycznej kolejce, która ostatnio zaczęła się ustawiać pod Spodkiem już o 6 rano. Ceny biletów i ich rodzaje oraz związane z nimi „przywileje” prezentuje poniższa infografika:

IEM Katowice 2017

Widać na niej godzinę otwarcia bram Spodka – 9:00. Sprzedaż biletów wystartuje 15 grudnia i zapewne wzorem lat ubiegłych tego samego dnia się zakończy, przynajmniej w przypadku pierwszej puli. 😉