Counter Strike: GO
01.12.2016 10:04

Świetny występ Kinguin na DreamHack Winter 2016!

Między 24 a 27 listopada odbyła się jedna z największych LANowych imprez w Szwecji – DreamHack Winter 2016. Tegoroczna edycja okazała się bardzo dobra dla polskiej drużyny CS:GO Team Kinguin, która pokazała, że mierzy wysoko i sięga coraz wyżej.

Scena CSa jak zwykle przyciągnęła sporą uwagę. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy:
– grupa A – Dignitas, Godsent, Flipsid3, Kinguin;
– grupa B – Cloud9, Optic, Gambit, Renegades;

Polacy dostali się do półfinału, o co walczyli zawzięcie. Pierwszego dnia w rozgrywkach BO1 pokonali Dignitas oraz przegrali z Godsent. Warto dodać, że pierwszy mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 22:20 . Kolejnego dnia walczyliśmy o wyjście z grupy z grupą Flipside, by ostatecznie wynikiem 2:1 wejść do półfinału.
W półfinałach zmierzyliśmy się z drużyną Renegades przegrywając 2:1 po zaciętej i dość wyrównanej walce. Pierwszą mapę Polacy wygrali uzyskując wynik 16:9. Na drugiej mapie zabrakło szczęścia i oddaliśmy prowadzenie. Decydująca okazała się rozgrywka na Cobblestone, która choć wyrównana zakończyła się wynikiem 14:16.

W samym finale spotkały się drużyny Gambit i Renegades. Wygrała ta pierwsza dominując przez większość rozgrywki. Grupa zgarnęła tym samym główną nagrodę, tj. 50 tysięcy dolarów.

Dobra passa naszych rodaków trwa. Oprócz świetnego występu na zimowej odsłonie DreamHacka, ekipa Team Kinguin zanotowała awans w rankingu HLTV, znajdując się tym samym na 20 pozycji w rankingu. Ponadto zapewnili sobie awans na ESEA Premier 23: Global Challenge. Gratulujemy dobrego turnieju i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. 🙂