Artykuły
21.11.2016 20:21

Podsumowanie weekendu – 19 – 20 listopada

Tym razem e-sportowe wydarzenia i nasze podsumowanie weekendu zdominowane przez IEM Oakland oraz ostatnie mecze fazy grupowej ELeague. Zaczynamy!

IEM Oakland

Coraz bliżej katowicka edycja jednego z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie, ale zanim polscy fani się doczekają na swoją kolej, e-sportowe emocje przeżywali fani w Oakland. W wielkim finale tego turnieju spotkały się drużyny Ninjas in Pyjamas oraz SK Gaming. Początek finału zapowiadał nieliche problemy szwedzkiej formacji, ale ostatecznie to jednak do nich trafiło turniejowe trofeum oraz 125 tysięcy dolarów, po meczu zakończonym wynikiem 2-1. Brazylijczykom musiała wystarczyć nagroda w wysokości „zaledwie” 50 tysięcy dolarów. Tytuł MVP turnieju otrzymał f0rest, a dzięki tej wygranej NiP wyprzedziło VP.G2A w rankingu HLTV.
Natomiast w turnieju League of Legends najlepsza okazała się drużyna Unicorns of Love, pokonując Flash Wolves – tu również padł wynik 2 – 1. Miło przy okazji stwierdzić, że w obu grach najlepsze okazały się ekipy z Europy.

ELeague

Zakończyły się ostatnie mecze fazy grupowej tej amerykańskiej ligi, tworzonej przez telewizję TBS. Tym samym znamy już wszystkie pary drużyn, które od 30 listopada będą się mierzyć w ćwierćfinałach i dalej. Team Dignitas zagra na SK Gaming, Astralis zmierzy się z Ninjas in Pyjamas, mousesports spotka się z OpTic Gaming, a broniący tytułu VP.G2A zagrają przeciwko drużynie FaZe Clan.

East Games United

W czasie, gdy za Oceanem najsłynniejsze ekipy walczyły o wielkie pieniądze, w Polsce również trwały zmagania, tyle, że na nieco niższym szczeblu. 😉 Na e-sportową mapę Polski wróciła impreza East Games United, niegdyś bardzo popularny LAN, odbywający się w Białymstoku. To na tej imprezie swoje pierwsze „pół-profesjonalne” kroki stawiali tacy zawodnicy jak NEO, Pasha czy Taz, grający wtedy w barwach Frag eXecutors. Impreza na pięć lat zniknęła z kalendarza, ale wróciła, i jak było widać widać po frekwencji, była lokalnej społeczności bardzo potrzebna. Oby więc był to powrót już na stałe i z coraz większym rozmachem.