Overwatch
19.11.2016 12:51

Podsumowanie aktualizacji pod koniec drugiego sezonu Overwatch

Wielkimi krokami zbliża się koniec 2. sezonu Overwatch, co nastąpi dokładnie 24 listopada o 1:00 czasu polskiego. Jeszcze przed jego zamknięciem wprowadzono wiele zmian, których główną bohaterką okazała się nowa postać – Sombra. Sposób zaprezentowania jej całemu światu pokazuje, że Blizzard budowanie wyimaginowanych, gamingowych światów i jego mieszkańców przeniósł na kolejny, wyższy level.

Zaprezentowana pod koniec drugiego sezonu Overwatch nowa bohaterka, Sombra jest postacią ofensywną i cechuje się następującymi zdolnościami:
– hakowanie (uniemożliwia wrogom chwilowo używanie zdolności specjalnych oraz dezaktywuje dla nich apteczki)
– translokacja (po rzucie markera nawigacyjnego, jeśli jest on aktywny, może przenieść się natychmiast w miejsce, gdzie upadł)
– impuls elektromagnetyczny (użycie wyładowania energii o dużym zasięgu niszczy wrogie bariery i osłony oraz hakuje przeciwników)
– kamuflaż termooptyczny (użycie umożliwia chwilowe bycie niewidzialnym oraz daje znaczny wzrost szybkości postaci; po otrzymaniu obrażeń, lub użyciu wobec niej innych zdolności następuje dezaktywacja kamuflażu)
– pistolet maszynowy ( świetnie sprawdzający się na krótkie dystanse)

W międzyczasie:
– dodano tryby 1vs 1 oraz 3vs3, które znajdują się w Salonie gier, dzięki którym max. 3 razy w tygodniu można otrzymać po 3 wygranych darmową paczkę;
– zwiększono koszt mocy specjalnej każdej klasy o 25 % oraz o dodatkowe 15% dla Mei;
– wprowadzono szereg usprawnień formatu danych tak, by zmniejszyć czas wczytywania oraz ilość zajmowanego miejsca na dysku;
– nieznacznie zmieniono ilość doświadczenia potrzebną do awansu (od 2 do 14 bez zmian, od 14 do 100 poziomu wartość uległa zmniejszeniu; na poziomie wyższym niż 100 potrzebne jest 20 tysięcy punktów doświadczenia)
– w trybie Szybkiej gry dany bohater wystąpić może tylko raz w danej drużynie;
– wprowadzono wiele zmian dot. postaci;
– naprawiono wiele błędów dot. grafiki, dźwięków i postaci.