Counter Strike: GO
17.11.2016 19:55

Rozpoczęło się Intel Extreme Masters Oakland 2016

Niedawno informowaliśmy o przeciekach na temat przyszłorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice 2017. Natomiast już za nami pierwszy dzień rozgrywek grupowych Intel Extreme Masters Oakland 2016. W nocy ze środy na czwartek swoje pierwsze mecze rozgrywały drużyny z grupy A.

Start w Intel Extreme Masters Oakland zdecydowanie najgorzej wspominać będzie drużyna Team Liquid, która nie dość, że przegrała trzy z pięciu swoich grupowych spotkań (faza grupowa jest rozgrywana systemem „każdy z każdym”, mecze BO1), to w dodatku jedno z nich – z Astralis – wynikiem 1 – 16. Sensacją jest niewątpliwie odpadnięcie z turnieju drużyny Natus Vincere, która była typowana na jednego z faworytów. Bardzo dobrze natomiast pokazały się zespoły Immortals (osobiście typuję ich do roli czarnego konia tego IEM), G2 Esports oraz Astralis. Ci ostatni awansowali od razu z pierwszego miejsca do półfinałów, natomiast G2 oraz Astralis będą walczyły w ćwierćfinałach.

Dziś swoje spotkania rozegra grupa B, w której znajdują się Cloud9, Faze Clan, Heroic, SK Gaming, Ninjas in Pyjamas oraz mousesports. Przed chwilą zaczęło się pierwsze z nich – Faze Clan vs. Cloud 9. Transmisję można śledzić m.in. tutaj.