Counter Strike: GO
08.11.2016 18:52

IEM Oakland bez chłopaków z VP.G2A!

To będzie bardzo zła wiadomość dla fanów naszej czołowej drużyny Counter Strike: Global Offenssive. Na odbywających się w przyszłym tygodniu zmaganiach w ramach IEM Oakland nie zobaczymy chłopaków z VP.G2A.

Jak podała dzisiaj rosyjska organizacja, drużyna koncentruje się przede wszystkim na grze w ELeague, stąd decyzja o odpuszczeniu sobie turnieju IEM Oakland. Ich miejsce zajmie ekipa Heroic. Jak powiedział szef VP.G2A:

Była to dla nas bardzo trudna decyzja, szczególnie, że amerykańscy fani zawsze bardzo ciepło nas witają. Niestety, mamy obecnie bardzo napięty kalendarz rozgrywek. Od początku września nasi zawodnicy grają na różnego rodzaju turniejach, LANach i online. Mecze odbywają się niemal codziennie. Teraz naszym głównym celem jest dobra gra w ELeague Season 2 i obrona mistrzostwa. Tak więc to na nim koncentrujemy wszystkie nasze przygotowania, nawet jeśli w zamian musimy coś poświęcić.”.

Z jednej strony szkoda, że chłopaków zabraknie w Oakland, z drugiej jest to zdecydowanie słuszna decyzja i wyciągnięcie wniosków z ostatnich turniejów. Nasi zawodnicy mimo nawału gier utrzymują topową formę, ale kilka razy zabrakło skoncentrowania i wyszło zwykłe zmęczenie. Źle by było, gdyby podobna sytuacja miała miejsce na finałach ELeague, tym bardziej, że ten sam organizator wkrótce przygotowuje przecież Majora. Tak więc życzymy chłopakom powodzenia i do zobaczenia w Atlancie.