StarCraft 2
02.11.2016 18:05

Lee „Jaedong” Jae Dong – koniec kariery

Jeden z najwybitniejszych e-sportowców w historii i mój ulubiony zawodnik, Lee „Jaedong” Jae Dong, oficjalnie ogłasza koniec kariery. Koreańczyk od prawie roku był nieobecny na scenie, niestety dziś pożegnała się z nim jego drużyna, którą było Evil Geniuses.

Legendarny – bo innego słowa nie można użyć – Zerg nie wyjawił póki co swoich planów na przyszłość. Jaedong dołączył do EG niemal cztery lata temu. O osiągnięciach tego wybitnego zawodnika możecie przeczytać w innym artykule. Ale teraz powiem tylko tyle, że w 2013 roku aż pięciokrotnie sięgał po srebrny medal na dużych eventach, zdobył także tytuł wicemistrza świata. Jak niesie wieść Koreańczyk ostatni raz przywdzieje uniform EG podczas tegorocznego BlizzCon. Nie wiadomo jaka będzie jego rola jednak my również przychylamy się do plotki iż weźmie on udział w specjalnym meczu pokazowym.

Dla mnie osobiście na zawsze zostanie w pamięci nie tylko jako zawodnik którego mecze oglądało się z przyjemnością, ale również jako niezwykle sympatyczny człowiek którego miałem szczęście poznać osobiście w siedzibie ESL. I z tego względu będę życzył mu GL HF.