Counter Strike: GO
04.11.2016 17:31

Finały ESL Pro League – sezon IV – podsumowanie

Finały IV sezonu ESL Pro League rozegrane w Brazylii, a dokładniej w Sao Paulo cieszyły się ogromną popularnością. Każdego dnia minimum 6000 fanów esportu pojawiało się na evencie, by z widowni wspierać swoich idoli. Większość kibiców zebrało się dla lokalnej drużyny SK Gaming, która zaprezentowała się świetnie i walczyła o pierwsze miejsce z Amerykańską grupą Cloud9.

Na Finały ESL Pro League przyjechało 12 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Mogliśmy podziwiać min.: Fnatic, Team EnVyUs, SK Gaming, Cloud9, Nip oraz Dignitas. Najlepszym graczem turnieju okazał się członek Dignias – MagiskboY, który zadawał średnio 94,7 obrażeń na rundę i uzyskał ogólną ocenę 1.33, co niestety nie doprowadziło ekipy do pierwszego miejsca. Świetną formą wykazał się również autimatic z oceną 1.31 i kennyS znajdujący się na trzecim miejscu w rankingu ogólnym oraz rankingu najlepszych graczy AWP.
Najchętniej wybieraną mapą okazała się mapa Cobblestone na której rozegrano aż 9 gier turniejowych. Równie chętnie wybierano Mirage i Dust2. Jak wspomniałam na początku w wielkim finale zmierzyli się zawodnicy Cloud9 oraz SK Gaming. Lokalni bohaterzy musieli jednak pochylić czoła przed amerykańską formacją Cloud9, która ostatecznie z wynikiem 2:1 zajęła pierwsze miejsce.

W porównaniu z poprzednim sezonem tegoroczne finały osiągnęły znacząco lepsze wyniki. Ogólna liczba sesji wzrosła aż o 18%, co przyczyniło się do wzrostu obejrzanych godzin o kolejne 13%. Łącznie scena ESL w miniony weekend zebrała 15 milionów widzów, przy czym ww. rozgrywki jednocześnie oglądało 400 tysięcy osób. Warto też nadmienić, że wirtualna widownia spędziła z minionymi finałami blisko 5 milionów godzin.

Wydarzenie wyróżniło się również na portalach społecznościowych. Na Facebooku zanotowano blisko 74 milionów akcji. Na Twitterze Finały IV sezonu ESL Pro League pojawiły się ponad 12 milionów razy.