World of Warships
26.10.2016 20:33

World of Warships i pierwszy film VR o HMS Belfast

Miłośnicy historii i fani World of Warships mogą zobaczyć film VR o HMS Belfast, oraz sam okręt bezpośrednio w grze! HMS Belfast to największy zachowany okręt wojenny w Europie, który odegrał znaczącą rolę w bitwie o przylądek północny w 1943. Asystował w zniszczeniu niemieckiego pancernika Scharnhorsta.

W swoim czasie, HMS Belfast był najbardziej zaawansowanym krążownikiem na świecie. Teraz trafił do gry komputerowej World of Warships jako okręt typu premium VIII poziomu poszerzając drzewo technologiczne brytyjskiej marynarki wojennej.

 “HMS Belfast to sławna jednostka i to właśnie ona zainspirowała nas do stworzenia doświadczenia VR, które dodatkowo zwiększa silną więź historyczną z World of Warships,” powiedział Alex Bobko, szef marketingu projektów specjalnych w Wargaming. „Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec możliwości dokładnego dostępu do jednostki. Zbadaliśmy ją w Londynie i stworzyliśmy niesamowity film dla widzów – zapraszamy do wskoczenia do wirtualnej rzeczywistości, a następnie do sprawdzenia okrętu w grze.”

W tym miejscu Wargaming chciałby podziękować Imperialnemu Muzeum Wojny w Londynie, dzięki któremu stworzenie tego materiału było możliwe. Film VR o HMS Belfast jest dostępny za darmo na każdym zestawie VR, jak również na urządzeniach mobilnych i komputerach.