League of Legends
22.10.2016 19:40

Przed nami finały League of Legends World Championship!

Ten weekend to końcówka zmagań w ramach tegorocznych League of Legends World Championship. Na placu boju zostały już tylko trzy drużyny i dwa ostatnie mecze.

Dlaczego trzy? Bo rozegrano już jeden z meczów półfinałowych, w którym SK Telecom T1 wygrali z Rox Tigers 3 – 2. Przed nami jednak finał, a jeszcze przed nim szczególnie interesujący z punktu widzenia polskich fanów półfinał. Zmierzą się w nim H2K oraz Samsung Galaxy. H2K to ekipa z dwoma Polakami (Marcinem „Jankosem’ Jankowskim oraz Oskarem ‘VandeRem’ Bogdanem) w składzie, która zapewniła sobie awans do League of Legends World Championship po krakowskich finałach EU, o których pisaliśmy tutaj.

Oprócz ogromnej szansy, jaka stoi przed H2K (pula nagród turnieju to 2 miliony dolarów  (z czego połowę zebrano w modelu crowfundingowym), dzięki wspaniałej grze w World Championship zdobyli oni już awans na przyszłoroczny turniej LoL w ramach IEM Katowice. Stało się to dzięki temu, że trafili do czołowej ósemki świata, w dodatku jako jedyna drużyna z Europy. Jest to jeden ze sposobów awansu, pozostałe to wygrać IEM Oakland lub Gyeonggi, bo laureaci tych turniejów dostają automatycznie zaproszenie na finałowy turniej. Jeśli jednak drużyna w League of Legends World Championship trafia do czołowej ósemki zostaje automatycznie usunięta z dwóch wspomnianych turniejów IEM, tak więc nie zobaczymy w żadnym z nich H2K.

Jutrzejszy półfinał, rozgrywany systemem BO5 odbędzie się o północy w Madison Square Garden, a w następną sobotę czeka nas finał. Trzymamy kciuki, by H2K dołączyło w nim do SK Telecom T1.