Artykuły
21.10.2016 18:14

PSG kolejnym graczem inwestującym w E-sport!

Kolejny wielki zespół piłkarski dołącza do grona zainteresowanych inwestowaniem w e-sport. Tym razem jest to słynny, paryski klub PSG, który przygarnął pod swoje skrzydła byłego, dwukrotnego mistrza świata w FIFA.

August „Agge” Rosenmeier, bo o nim tu mowa, zdobywał swoje mistrzowskie tytułu w latach 2014 i 2015. Oprócz niego w dywizji FIFA wystartuje również Lucas „Daxe” Cuillerier. Także manager e-sportowej dywizji PSG nie jest osobą z przypadku. To Bora „Yellowstar” Kim – znany gracz sceny League of Legends. Będzie on nadzorował rozwój e-sportowego PSG, opiekował się planowaną dywizją League of Legends oraz czuwał nad graczami FIFA. Wspomniana dywizja League of Legends będzie miała bardzo ciekawy start, gdyż przejęła slot z Challenger Series po Team Huma.

Tak naprawdę to cała francuska Ligue1 przygotowuje się do startu elektronicznej ligi. Każdy klub wystawia po dwóch zawodników (jeden grający na Xbox One, drugi na PS4), którzy stworzą drużynę w trybie Ultimate Team. Do maja potrwa runda zasadnicza, a po niej play-offy, które wyłonią zawodnika reprezentującego Francję w „lidze europejskiej”.

Poniżej prezentujemy esportowe PSG: