Counter Strike: GO
04.10.2016 09:42

Ranking HLTV.org – Virtus.Pro dalej wysoko!

Za nami kolejny duży turniej – ESL One New York i tradycyjnie już odświeżony zostaje ranking HLTV. Oczywistym był awans drużyny Natus Vincere po ostatnim zwycięstwie, jak plasuje się jednak nasz polski ulubieniec?

Zaczynając od miejsca pierwszego – prowadzenie utrzymał brazylijski zespół SK Gaming (byłe Luminosity Gaming), chociaż po porażce w turnieju, z którego odpadli w półfinałach spotykając się z ekipą VP – ich przewaga do drugiego miejsca bardzo zmalała. Tuż za nimi, dosłownie o krok plasuje się drużyna Virtus.Pro. Stabilnie i bez zmian także w tym przypadku, pościg za SK Gaming zdaje się przynosić rezultaty. Jeśli polska ekipa nie opadnie z sił – do następnego turnieju klasy Major mają realną szansę wywindować się na otwierającą lokatę!

Na trzecią, zamykającą nieoficjalne podium pozycję wsunęło się Natus Vincere, awansując aż o 7 oczek. Jest to oczywiście następstwem wygranej na ostatnim turnieju, a patrząc na grę zespołu NaVi można stwierdzić, że w pełni zasłużenie! Do drugiej lokaty zajętej przez Virtusów brakuje im delikatnie ponad 100 punktów co zostawia polskiej drużynie mały margines na poślizgi.

Dalszy rozkład sił wygląda następująco:

4. Ninjas in Pyjamas (bez zmian)
5. Cloud9 (bez zmian)
6. Team Liquid (awans o 7 pozycji po zajęciu miejsca 3-4 w turnieju ESL One New York)
7. Team Dignitas (spadek o 1 pozycję)
8. G2 Esports (spadek aż o 5 miejsc, miejsce 8 w turnieju ELS One New York)
9. Team EnVyUs (spadek o 2 miejsca)
10. Astralis (spadek o 2 miejsca, miejsce 7 w turnieju ESL One New York)

Podsumowując informacje dot. rankingu HLTV.org – cieszy stabilna pozycja a tym samym – poziom gry ekipy Virtus.Pro, od września utrzymują się w światowym TOP 3 i na razie nic nie wskazuje, aby miało się coś zmienić. Pozostaje życzyć złotej piątce szczęścia w następnych turniejach, bo wszystko wskazuje na to że zespół ten zostanie jednym z najgroźniejszych w nadchodzącym powoli turnieju klasy Major (ELEAGUE Atlanta, 22 stycznia 2017).

Źródło: HLTV.org