Counter Strike: GO
03.10.2016 18:36

Polacy zostają vicemistrzami ESL One New York 2016!

Wczorajszy wieczór i noc na długo zapiszą się w pamięci fanów CS: GO w Polsce. Grający w barwach VP.G2A Polacy zostają vicemistrzami ESL One – prestiżowego turnieju Counter Strike: Global Offensive, rozgrywanego tym razem w Nowym Jorku. Zainkasowali przy okazji sumę 50 tysięcy dolarów.

Dla naszych zawodników musiał to być jeden z najdłuższych i najbardziej wyczerpujących turniejowych dni. Najpierw morderczy półfinał z SK Gaming, obfitujący w zwroty akcji i wiele dogrywek, który trwał łącznie prawie 5 godzin. A następnie równie trudne spotkanie finałowe z ekipą Natus Vincere, w którym ostatecznie pada wynik 2:1 dla naszych przeciwników. Mimo przegranej w finale, bez cienia przesady można powiedzieć, że Polakom należą się słowa pochwały i uznania za cały turniej. A przede wszystkim fantastycznie rozpracowana i zagrana mapa de_Nuke w półfinale z SK Gaming. Był to swego rodzaju doskonały rewanż za porażkę na tej samej mapie, z tą samą ekipą, również w półfinale – tyle, że ESL One Kolonia. Zabrakło niewiele i trudno nie przyznać racji NEO, że pomysł rozgrywania tego samego dnia półfinału (szczególnie tak wyczerpującego fizycznie i psychicznie) jak i finału jest co najmniej szalony.

Teraz pozostaje nam oczekiwać jak ostatnie wyniki wpłyną na pozycję VP.G2A w rankingu HLTV, ponieważ musieli nadrobić sporo punktów do prowadzących w nim cały czas brazylijczyków. A następna okazja by kibicować w akcji naszej drużynie na dużym turnieju już między 17 a 23 października. Wtedy to bowiem w Moskwie zostanie rozegrany turniej Epicenter o pulę 500 tysięcy dolarów.