Counter Strike: GO
02.10.2016 11:07

VP.G2A zagra w półfinale ESL One New York 2016!

Ze zmiennym szczęściem przebiegała gra w kolejnym dniu rozgrywek amerykańskiego turnieju. Najważniejszą jednak wiadomością minionej nocy jest ta, że VP.G2A zagra w półfinale ESL One New York.

W pierwszym spotkaniu wczorajszego wieczora Polacy spotkali się z ekipą SK Gaming na mapie de_Train. Mimo usilnych prób nasza drużyna nie była w stanie postawić dłużej trwającego oporu brazylijskim mistrzom i spotkanie zakończyło się wynikiem 16 – 8. W tej sytuacji Polakom została walka o życie w kolejnym spotkaniu. Był to mecz z ekipą Optic Gaming, która wcześniej we wspaniałym stylu pokonała zespół Astralis. Spotkanie z Polakami odbywało się na mapie de_Cobblestone i również miało niezwykle wyrównany przebieg. Ostatecznie jednak ze starcia zwycięsko wyszli Polacy, wygrywając 16 – 14. W ten sposób w półfinale znów spotkają się z SK Gaming, tym razem jednak w meczu BO3. Spotkanie to zostanie rozegrane ok. 20:30. Szykuje się nam więc rewanż nie tylko za ostatnie spotkanie, ale również za półfinał ESL One Kolonia, w którym Polacy ulegli SK Gaming.

Pozostałe zaplanowane na dziś mecze to drugi półfinał, który rozstrzygnie się między Natus Vincere a Team Liquid (zaplanowany na okolice godziny 17:00) oraz wielki finał, który rozegrany zostanie ok. godziny 1:00 – również systemem BO3.