Turnieje
26.09.2016 19:15

ESL Mistrzostwa Polski 2016 – garść informacji

Znamy wszystkich uczestników tegorocznych ESL Mistrzostw Polski, które już w najbliższy weekend odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie. W akcji zobaczymy najlepsze ekipy w Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Sobota należeć będzie do fanów CS: GO, natomiast w niedzielę hala otworzy swoje wrota dla fanów LoL-a.

W rozgrywkach o tytuł najlepszej w Polsce ekipy CS: GO zmierzą się ATB Gaming, Team Kinguin, Moral Alliance oraz ventatoreS. Łącznie ESL Mistrzostwa Polski 2016 CS: GO to cztery pojedynki – dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz wielki finał. Pula nagród, o którą będą walczyli zawodnicy to 30 tysięcy złotych. Harmonogram godzinowy natomiast przedstawia się następująco (oczywiście może ulec pewnym zmianom):

10:40 – Team Kinguin vs Moral Alliance
13:40 – ATB Gaming vs venatoreS
16:30 – Mecz o trzecie miejsce
19:30 – Wielki finał

Jeśli chodzi o niedzielne finały League Of Legends to tu również zobaczymy w akcji cztery zespoły. Kiedyś Miałem Team w półfinale spotka się z Overused, a Amazing Team – z Team Refuse. Tu również zobaczymy łącznie cztery spotkania. Pula nagród w turnieju LoL to 60 tysięcy złotych. Oprócz tego czeka nas mecz pokazowy, w którym przedstawiciele ESL zagrają z Parszywą Piątką Veggiego.

Przypomnijmy, że ESL Mistrzostwa Polski 2016 odbywają się równolegle z organizowanym w ten weekend w Atlas Arenie Międzynarodowym Festivalem Komiksu i Gier, jak również Fighting Games Challenge. Naszą relację z tego wydarzenia z zeszłego roku możecie przeczytać tutaj.