Artykuły
18.09.2016 17:24

WSTI Gaming Party 2 – nasze podsumowanie

W sobotę 17 września redakcja gamers24.pl odwiedziła Wyższą Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach. Odbywał się tam turniej WSTI Gaming Party 2. Na naszym fan page znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia, tutaj natomiast kilka słów podsumowania.

Rozmawialiśmy tam m.in. z organizatorem Mateuszem Dąbrowskim, przewodniczącym samorządu studenckiego uczelni. Jak się okazało, uczelnia bardzo pozytywnie była nastawiona do przedsięwzięcia eventu i bardzo mocno wspierała działania samorządu w tej kwestii. Cel to promocja zjawiska jakim są gry i rozruszanie uczelni, która od samego początku była przyjaźnie nastawiona i mocno współpracowała z działem marketingu. Mocno również pomagała rozwiązywać napotkane problemy.

Podczas eventu rozgrywano turnieje w CS: GO, FIFA, HS i LoL, nie zabrakło również konkursu Cosplay, który wygrała Shappi (tutaj nasz wywiad z nią). Organizatorzy są niezwykle wdzięczni sponsorom – firmom Gigabajt, gram.pl oraz TP-Link, bez których nie udało by się tego dokonać. Szacuje się, że przez 2 dni imprezy  pojawiło się do 1000 osób, co jest dobrym wynikiem. Organizatorzy zastanawiają się już nad datą kolejnej, trzeciej edycji, jednak nastąpi ona dopiero w przyszłym roku – oczywiście z jeszcze większym rozmachem.