Counter Strike: GO
08.09.2016 20:21

VP.G2A odpadają z StarSeries Season 2 Finals!

Zaskakująco słabo zaprezentowali się gracze VP.G2A w swoim starcie w ramach SL i-League StarSeries Season 2 Finals. Obrońcy tytułu z pierwszego sezonu przegrali oba mecze pierwszego dnia finałowych rozgrywek i tym samym bardzo szybko z nich odpadli.

Polacy w StarSeries Season 2 znaleźli się w grupie D, z VG.CyberZen, Team EnVyUs i Cloud9. I to właśnie z pierwszymi dwiema spośród wymienionych drużyn przyszło im się zmierzyć na rozpoczęcie swojego startu w turnieju. Chyba nikt nie spodziewał się, że skazywana na pożarcie, chińska ekipa CyberZen, tak łatwo ogra naszych zawodników. Mecz, rozgrywany na mapie Mirage, zakończył się wynikiem 7:16. Zaczęło się od przegranej pierwszej pistoletówki, po której Chińczycy bardzo szybko odskoczyli nam na wynik 1:7. Wtedy Polacy zaczęli budować swój come-back, a kibice nabrali nadziei na odwrócenie losów spotkania. Jednak przy wyniku 8:7 dla CyberZen i po zamianie stron, sytuacja wróciła do tego, jak wyglądała na początku meczu. Polakom nie udało się ugrać już ani jednej rundy.

Bardzo podobny przebieg miało spotkanie z Team EnVyUs. Polakom nie pomogło nawet, że Francuzi mieli w swoim składzie stand-ina. Pierwsza połowa, rozgrywana przez naszych graczy po stronie CT, zakończyła się miażdżacym dla nas wynikiem 3:12. W drugiej połówce VP.G2A znowu zabrali się za odrabianie strat, rozpędu wystarczyło już jednak tylko na osiem wygranych rund. W międzyczasie Francuzi spokojnie zdobywali po jednym punkcie z brakujących im do wygrania spotkania. Ostatecznie, po drugim spotkaniu i wyniku 8:16, VP.G2A żegna się z SL i-League StarSeries Season 2 Finals.