World of Tanks
31.08.2016 20:57

„WoT – Roll Out!” – pierwszy komiks World of Tanks

Wargaming i Dark Horse ogłaszają, że 31 sierpnia ukaże się pierwszy komiks World of Tanks – Roll Out.  Opowieść została zainspirowana popularną na całym świecie grą sieciową firmy Wargaming. Fabuła przynosi ze sobą emocje i napięcie znane z pancernych pojedynków w World of Tanks.

Uderzająca z pełną mocą historia została napisana przez Gartha Ennisa (Preacher, War Stories, The Punisher). Zaś za ilustracje odpowiada Carlos Ezquerra (Judge Dredd, Strontium Dog, War Stories Vol. 2), a okładkę projektował Isaac Hannaford (Halo: Reach, The Punisher). Wraz z premierą komiksu, w konsolowych wersjach World of Tanks (Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4) pojawi się również czołg inspirowany wydarzeniami przedstawionymi w fabule. World of Tanks: Roll Out opowiada losy młodych brytyjskich czołgistów, którzy podczas D-Day w Normandii zostali zepchnięci na przeciw doświadczonemu batalionowi niemieckiemu. Otaczani i ścigani przez Niemców na każdym kroku, żółtodzioby podróżują przez ogarniętą wojną Francję. W okół szaleje wojna, na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, a los II Wojny Światowej wisi na włosku…

„Podczas prac koncepcyjnych nad komiksem o World of Tanks, pierwszym priorytetem było opowiedzenie autentycznej historii opartej na autentyzmie, gdyż Wargaming mocno przywiązuje do tego wagę,” powiedział Erik Whiteford, dyrektor marketingu w Wargaming. „Mając na pokładzie takie legendy jak Garth Ennis I Carlos Ezquerra jesteśmy pewni, że historia będzie w naszym stylu: brudna, mocna i przepełniona walkami czołgów.”

Sklep premium w konsolowej wersji World of Tanks będzie oferował przez limitowany czas czołg brytyjskiego Cromwella, znanego jako „Snakebite„. Wzięty wprost z kart komiksu, czołg poziomu VI, z załogą wyszkoloną w celności, zwinny, szybki, z przyzwoitą siłą ognia – będzie dostępny od 31 sierpnia w trzech zestawach.

Pierwszy numer komiksu World of Tanks: Roll Out będzie dostępny po angielsku drogą cyfrową w sklepie Dark Horse ->http://www.darkhorse.com/Comics/29-843/World-of-Tanks-1, jak również w wybranych punktach sprzedaży w USA, Australii i całej Europie. Następne części historii są w przygotowaniu.