Artykuły
13.12.2016 09:17

Super Game E-sport Nowy Targ

Są na polskiej scenie ekipy, które moim zdaniem należy podziwiać za wytrwałość jeśli chodzi o promowanie e-sportu i ciekawe pomysły na eventy. Jedną z takich ekip są z pewnością chłopaki z Super Game E-sport, którzy – mimo, że nie są wielką firmą eventową – to starają się organizować eventy w całej Polsce i zwrócili swoimi poczynaniami już uwagę kilku ciekawych sponsorów. Jeden z ich turniejów relacjonowaliśmy tutaj i tutaj, dziś zaczyna się ich turniej na Śląsku (w Siemianowicach Śląskich), a poniżej znajdziecie naszą relację z turnieju w Nowym Targu, który odbył się w wakacje.

Różnica między turniejem w Nowym Targu i w Białce z pewnością polegała na o wiele większej dostępności tego turnieju dla osób postronnych. Tym razem bowiem skorzystano z okazji większej promocji w postaci Jarmarku Podhalańskiego, który odbywał się na rynku i w okolicznych uliczkach. Tak więc wśród mnóstwa stoisk z jedzeniem i wyrobami regionalnymi, stanęły również dwa namioty z komputerami firmy NTT i monitorami LG, jako jedna z atrakcji weekendu. To w nich odbywała się walka drużyn CS: GO o miano najlepszej, medale, puchary i nagrody rzeczowe. A przy okazji doskonała reklama dla e-sportu wśród mieszkańców miasta.

Trzeba bowiem chłopakom stojącym za oboma turniejami oddać, że robią doskonałą robotę jeśli chodzi o rozwiewanie głupich stereotypów dotyczących graczy. Po pierwsze, przez cały weekend do turniejowych namiotów podchodziły tysiące ludzi, by sprawdzić co tam się dzieje. A po drugie ceremonia wręczenia nagród odbywała się na głównej, koncertowej scenie. Przy okazji ceremonii można było powiedzieć kilka słów na temat e-sportu do zgromadzonych pod nią mieszkańców Nowego Targu, co organizatorzy skrzętnie wykorzystali. Jedyne co w trakcie finałów się nie udało to pogoda, ale na to jeszcze póki co nikt nie ma wpływu. 😉

Z wydarzenia na wydarzenie widać, że turnieje organizowane przez ekipę z Podhala to doskonały dowód na to, że nie trzeba być wielką, światową korporacją, by odnaleźć się w świecie e-sportu. Nawet będąc grupą zapaleńców można robić na jego rzecz naprawdę dobrą robotę i fajne wydarzenia. Oby nadal trzymały podobny, jeśli nie lepszy poziom.