18.08.2016 00:28

VP.G2A z pierwszą wygraną w ESL Pro League Season 4!

Wczoraj odbyły się pierwsze mecze formacji VP.G2A podczas inauguracyjnego dnia 4. sezonu ligi ESL Pro League. Polacy kończą go z bilansem 1 – 1.

Pierwszym przeciwnikiem VP.G2A była legendarna szwedzka ekpia Ninjas In Pyjamas. Pierwszy mecz, rozgrywany systemem BO1, rozgrywał się na mapie Nuke. I tu wszystkim fanom Polaków zadrżały serca, bo ich występ na tej mapie przywołał nieprzyjemne wspomnienia z Nuke’a na ESL One Cologne 2016. Polacy popełniali masę błędów, można było odnieść wrażenie, że od niemieckiego turnieju niemal w ogóle nie ćwiczyli na tej mapie. Pierwsza połowa zakończyła się miażdżącym wynikiem 13:2, po zamianie stron Polakom udało się odzyskać nieco straconego dystansu do Szwedów, ale ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:8.

Drugą mapą dzisiejszego wieczora był, dużo „przyjaźniejszy” dla naszej ekipy, Overpass. Zaczęło się od wygranej pistoletówki, po niej cały początek meczu również zdecydowanie należał do Polaków. Nasza drużyna po słabej pierwszej mapie wróciła do wspaniałej formy z ostatnich spotkań. Dopiero w okolicach siódmej rundy NiP zaczął odzyskiwać punkty i dalsza część meczu potoczyła się w bardzo wyrównany sposób. Świadczą o tym chociażby wyniki obu połówek, z których pierwsza zakończyła się 8 – 7 dla Szwedów, a druga takim samym stosunkiem, ale dla polskiej ekipy. Dogrywka była już tylko formalnością, zakończyła się wynikiem 4 – 2 dla Polaków, a cały mecz: 19:17.

W drugim spotkaniu ESL Pro League Faze Clan wygrał z Team X stosunkiem 2:0 (16:5, 16:13). Kolejny mecz VP.G2A z Faze Clan jutro ok. 19:20.