DOTA 2
14.08.2016 12:24

Trofeum International 2016 dla Wings

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się rozgrywki The International 2016 w DOTA 2. W wielkim finale ekipa Wings pokonała Digital Chaos, a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Evil Geniuses. Fnatic o włos o podium.

Turniej The International 2016, który w tym roku odbywał się w Seattle, należy do rekordowych jeśli chodzi o pulę nagród. W tym roku startowa pula wynosiła 1,6 miliona dolarów, co już samo w sobie jest jednym z rekordów w świecie e-sportu. Pula ta została szybko powiększona dzięki udziałowi graczy. Wpływy pochodziły z każdej Przepustki Bitewnej, czyli rozszerzeń do gry z nowymi misjami, skarbami i innymi nagrodami. W ten sposób pula nagród została zwiększona aż 12-krotnie – do ponad 20 milionów dolarów! Z puli tej Wings zgarnęło dla siebie ponad 9 milionów, ekipa Digital Chaos zdobyła prawie 3,5 miliona, natomiast Evil Geniuses wyjechało z Seattle z niemal 2,2 miliona dolarów.

Ostatnio pojawiły się też rozważania czy podobny turniej – trwający jak TI, aż tydzień – nie przydałby się w świecie CSa. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?