World of Tanks
06.08.2016 14:38

Złota liga Wargaming.net sezon 2016 – 2017

Ulepszony kalendarz rozgrywek, więcej wydarzeń, szerokie możliwości oglądania – czołgi wyjeżdżają na arenę! Złota Liga Wargaming.net jest gotowa na start kolejnego sezonu: 2016-2017. Kibicuj swojej ulubionej drużynie na drodze do mistrzostwa i odkryj usprawnienia w całej Lidze, które sprawią, że będzie to kolejny emocjonujący sezon rozgrywek eSportowych w World of Tanks.

Przede wszystkim liczba najlepszych drużyn w lidze złotej zmieni się z 12 do 8. To oznacza, że wszystkie dotychczasowo zakwalifikowane drużyny wezmą udział w pierwszym sezonie, ale do drugiego dostanie się tylko 8 najlepszych. Dzięki temu Złota Liga zostanie usprawniona oraz zapewnieni jej to wystarczające środki, aby drużyny budowały swoją markę na lata.

„Dzięki 8 drużynom w złotej lidze będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać sobie wzajemnie i wykorzystamy pełny potencjał,” powiedział Mohamed Fadl, szef globalnego eSportu w Wargaming. „Budowanie profesjonalnej marki eSportowej wymaga dużego doświadczenia i jesteśmy gotowi do pomocy każdej drużynie, aby koncentrowali się na tym, co robią najlepiej.

Złota Liga doczekała się usprawnień w kalendarzu rozgrywek, aby dostarczać jeszcze więcej emocji w sezonach rozgrywek i poza nimi. Pierwszy sezon będzie trwał od sierpnia do października 2016, następnie odbędą się zawody z cyklu Rumble (starcia najlepszych drużyn z różnych kontynentów) w okresie listopad – grudzień. Dwa nowe turnieje Rumble pozwolą drużynom z całego świata spotkać się i pokazać umiejętności, dzielić się wiedzą, która pozwoli na dalszy rozwój scen w poszczególnych regionach. Pierwszą z nich będzie The Challenger Rumble.

W skład tego turnieju wejdą po dwie najlepsze drużyny z trzech regionów, z wyjątkiem tego, w którym mamy obecnych mistrzów World of Tanks. Do tych 6 drużyn zostaną przydzielone dwie z dzikimi kartami, co razem da 8. Drugim turniejem będzie The Champions Rumble. Tutaj zobaczymy obecnych mistrzów Świata oraz drugą drużynę regionu, którą reprezentują. Zmierzą się ze zwycięzcami turnieju The Challenger Rumble i drużyną, którą zajęła drugie miejsce. Także w turnieju mistrzowskim The Champions Rumble wystąpią 4 drużyny. Następnie po tych zawodach wejdziemy w sezon drugi planowany od stycznia do maja 2017.

O lidze Wargaming.net

Liga Wargaming.net to zawodowa organizacja eSportowa założona w 2013 roku. Rywalizacja odbywa się w popularnej grze World of Tanks, działa cały rok i pozwala graczom profesjonalnym, jak również okazjonalnym, rywalizować między sobą. Liga promuje kulturę eSportu poprzez wydarzenia na dużą skalę oraz stały dopływ nowych treści, zyskując popularność wśród graczy i widzów. Wysokie nagrody pieniężne, turnieje na dużą skalę i transmisje na żywo do milionów użytkowników na całym świecie – to wszystko powoduje, że Liga stale zyskuje na popularności, a jej nadrzędnym celem jest przekształcenie eSportu w regularny sport.

Liga Wargaming.net narodziła się z inicjatywy oddolnej graczy i przekształciła się w międzynarodową organizację eSportową. Zawsze na pierwszym miejscu stawia społeczność gry i ewoluuje bazując na jej opiniach. Format rozgrywek i zasady powstają przy współpracy z profesjonalnymi graczami. Infrastruktura ligi Wargaming.net daje aspirującym graczom przejrzystą ścieżkę rozwoju w drodze do zaistnienia na scenie eSportowej. Podzielona na trzy dywizje, złotą, srebrną i brązową, co pozwala utalentowanym graczom odnaleźć się w świecie profesjonalnych zawodników i ułatwia tym samym drogę w karierze.

Oficjalna strona ligi Wargaming.net – http://eu.wgleague.net

Nowy sezon ligi Wargaming.net przyniesie ze sobą jeszcze więcej akcji z World of Tanks bez względu na to gdzie będziecie go oglądać czy skąd gracie. Do zobaczenia na polu bitwy!  Zmagania można śledzić m.in. na https://www.twitch.tv/wgl_en.

Zwiastun wideo nowego sezonu ligi Wargaming.net (Youtube):