Artykuły
03.08.2016 20:25

NTT System Quersus Super Game E-sport – nasza relacja

Przyznaję, w różnych już miejscach mieliśmy okazję gościć na eventach gamingowych. Mniejsze lub większe hale sportowe, hale wystawiennicze, lub po prostu sale gimnastyczne przy szkołach, których uczniowie byli fanami e-sportu. Jedno z bardziej oryginalnych miejsc to Silesia City Center, w którym organizowany turniej opisywaliśmy tutaj, ale jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji obserwować turnieju zorganizowanego na wysokości ok. 700 m. n.p.m. Aż do minionego weekendu i turnieju NTT System Quersus Super Game E-sport

A to, dlatego, że w miniony weekend w ośrodku narciarskim Kotelnica Białczańska w Białce Tarzańskiej zorganizowany został turniej NTT System Quersus Super Game E-sport-Białka Tatrzańska. Firmę NTT System zapewne kojarzy prawie każdy gracz, natomiast Quersus to nic innego jak nowa marka firmy DX Seat. Obie te firmy postanowiły wesprzeć bardzo pozytywną moim zdaniem inicjatywę prawdopodobnie najwyżej położonego LANa w Polsce.

super game e-sport 2

Okolica z pewnością była wyjątkowa, a jak wypadł sam LAN? Trzeba przyznać, że organizatorzy NTT System Quersus Super Game E-sport zadbali niemal o każdy szczegół. Strefa graczy składała się z około 100 stanowisk, część z nich położona w restauracji na szczycie stoku, część w hotelu pod nią. U góry rozgrywany był turniej CSa, na dole – Hearthstone i World of Tanks. Do tego kilka „wolnych” stanowisk dla każdego, kto miał ochotę pograć w CSa, WoTa czy po prostu skorzystać z komputera i Internetu.

super game e-sport 4

Rozgrywki można było obserwować albo w strefie graczy (patrząc im przez ramię 😉 ), albo na tarasie restauracji, na telebimie ustawionym na tle gór. Bez wątpienia było to dość wyjątkowe zestawienie. Przyczepiłbym się tylko trochę do jego niskiej rozdzielczości, która sprawiała, że ciężko było odczytać teksty w grze (np. nazwy drużyn). Dopracowanie eventu widać było również w szczegółach takich jak mała, ale sympatyczna ceremonia wręczenia nagród i przygotowanie pucharów oraz medali. Laureaci turnieju mogli również liczyć na świetną sesję zdjęciową. Nie zabrakło nawet profesjonalnego komentarza prowadzonego z miejsca rozgrywek w wykonaniu Olka „Vuzzey’a” Kłosa.

super game e-sport 3

To, czego natomiast najbardziej mi zabrakło to widownia. Nawet najlepszy turniej nie ma tego charakterystycznego klimatu rywalizacji, jeśli nie obserwuje się go w większym gronie kibiców. Być może sprawił to fakt, że Białka Tatrzańska nie jest dużą miejscowością, być może restauracja, gdzie odbywał się turniej nie kojarzy się z takimi wydarzeniami. A może po prostu drużyny nie były zbyt znane. Ale fakt faktem, że obserwatorów zmagań nie było zbyt wielu. Z drugiej jednak strony cieszy, że pojawiło się trochę rodziców z dziećmi, które oblegały stanowiska do grania i zacięcie grały chociażby w World of Tanks. A ich opiekunowie mieli świetną okazję by zobaczyć na czym polega ten cały e-sport. Właśnie z tego powodu jak najbardziej trzymam kciuki za wszelkie nietypowe miejscówki, w których może rozgrywać się taki turniej, a organizatorom życzę powodzenia w kolejnych projektach.

fot. Michał Piszczek