Counter Strike: GO
02.08.2016 09:30

Kolejny awans VP.G2A w rankingu HLTV!

Ostatnio jesteśmy świadkami ciągłego pnięcia się w górę naszej czołowej ekipy Counter Strike: Global Offensive w „odświeżanym” co tydzień rankingu HLTV. Nie inaczej mogło być tym razem, zważywszy na fakt, że nasi e-sportowi idole wygrali w sobotę finał pierwszego sezonu ELeague. Po raz kolejny więc możemy obserwować awans VP.G2A.

W zeszłym tygodniu zawodnicy byli na piątym miejscu, natomiast w opublikowanym dziś nowym rankingu plasują się już na najniższym stopniu podium – awans VP.G2A wynosi więc dokładnie dwie pozycje. Wpływ na to ma oczywiście nie tylko sama wygrana, ale też postawa przez cały amerykański turniej. Druga polska ekipa – Team Kinguin – w tej odsłonie rankingu uplasowała się na 25. miejscu.
Jeśli natomiast chodzi o pozycje innych drużyn, to z awansu mogą się cieszyć również ekipy Astralis oraz Cloud9. Oni również awansowali o dwa miejsca – Astralis na 6. a Cloud9 na 13. miejsce. Spadki natomiast dotknęły aż pięciu zespołów z top 20: Ninjas in Pyjamas, G2 Esports, Team Liquid, Immortals oraz GODSENT.

Pełna wersja TOP 30 aktualnego rankingu:

awans vp.g2a 2