World of Tanks
13.03.2016 21:00

WORLD OF TANKS BLITZ ZMIERZA NA MAC OS X

Wargaming informuje, że World of Tanks Blitz zmierza na komputery Mac z systemem operacyjnym OS X. Już wkrótce dynamiczne walki czołgów w systemie 7 na 7 będą na wszystkich wiodących platformach sprzętowych z możliwością gry multiplatformowej.

Planowane jest wprowadzenie dwóch systemów łączenia do gry – pierwszy dla korzystających z urządzeń mobilnych (tablety i smartfony na systemach operacyjnych Windows 10, iOS, Android), a drugi dla grających na komputerach stacjonarnych i laptopach z Mac z OS X lub Windows 10. Ma to na celu wyrównanie szans osób korzystających ze sterowania dotykowego oraz klawiatury i myszy. Już 10 marca planowany jest tzw. soft launch w krajach WNP i na Cyprze, a po seriach intensywnych testów, światowa premiera zaplanowana jest na ten rok. Minimalne wymagania sprzętowe to urządzenie korzystające z systemu operacyjnego Mac OS X 10.09 Mavericks lub późniejsza (lista modeli dostępna tutaj) oraz 2GB RAM.

„Postrzegamy rozwój World of Tanks Blitz nie tylko poprzez ciągłe dodawanie nowej zawartości i ulepszanie rozgrywki, ale również poprzez rozwój społeczności czołgistów, aby gra była dostępna dla nich zawsze, wszędzie i w taki sposób, jaki chcą,” mówi Andrey Ryabovol, dyrektor ds. produktu w Wargaming.

World of Tanks Blitz zadebiutowało jako wyjście popularnej marki komputerowej World of Tanks na tablety i smartfony z systemem iOS w czerwcu 2014. Pod koniec roku została przeniesiona również na Android, a w grudniu 2015 na komputery PC i urządzenia mobilne z Windows 10. Według najnowszych statystyk, ta wersja popularnego World of Tanks skupia ponad 40 000 000 graczy. Więcej informacji o World of Tanks Blitz na oficjalnej stronie gry pod adresem http://wotblitz.eu

O World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz to mobilna gra free-to-play MMO o walkach czołgów. Dostępna jest zarówno na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS wykorzystując w pełni ich unikatowe cechy oraz na PC z Windows 10. Gra korzysta z najlepszych rozwiązań z oryginalnego World of Tanks przedstawiając imponujący park ponad 200 czołgów, świetną grafikę, intuicyjne sterowanie dotykowe na tabletach i smartfonach oraz pełne wsparcie dla klawiatur i myszy dla wersji PC. World of Tanks Blitz to szybkie i dynamiczne potyczki 7 na 7 graczy dostępne na wyciągnięcie ręki, bez względu gdzie się znajdujesz. Zunifikowane konto Wargaming.net ID dla wszystkich platform pozwala dowolnie zmieniać urządzenia do grania zachowując jednocześnie cały postęp z gry. Ponadto, możliwość grania międzyplatformowego pozwala grać społeczności World of Tanks Blitz na jednym serwerze dla wszystkich platform. Więcej informacji o World of Tanks Blitz

źródło: wargaming.net