Artykuły
20.07.2016 12:16

Valve kontaktuje się z witrynami hazardowymi

Valve zaczyna walkę ze stronami, które dają możliwość hazardu skórkami. Cała sytuacja zaczęła się kilka tygodni temu i jest najczęstszym tematem poruszanym na licznych forach związanych z CS:GO.

O całej sytuacji pisaliśmy już na naszym portalu. Dla osób, które pominęły ten wątek zapraszam do artykułu „Hazard skinami i ostra reakcja Valve„.

Na twitterze firma udostępniła zdjęcie pisma jakie zostało wysłane do dwudziestu trzech stron zajmujących się gamblingiem.

Wspomniane strony mają 10 dni na zamknięcie swojej działalności, jeśli nie ustosunkują się do tego to firma użyje środków prawnych. Jak mowa w liście, wspomniane w nim strony łamią regulamin Steam, który kategorycznie zabrania wykorzystywania go do celów komercyjnych i zarobkowych – a niewątpliwie takim celem jest obrót i hazard skinami.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od wyjścia na jaw wielu przewinień wielu znanych Youtuberów oraz Streamerów. Nakłaniali oni swoich widzów do korzystania z witryn hazardowych, których byli właścicielami. Cała odpowiedzialność za zajście spadła na Valve, która postanowiła w końcu skończyć z nielegalnym hazardem – szarą strefą.