Overwatch
19.07.2016 11:12

iBUYPOWER Summer 2016 Overwatch Invitational

Turniej organizowany przez iBUYPOWER został zakończony. Na platformie Overwatch wzięły udział 64 drużyny amatorskie oraz 8 drużyn profesjonalnych zaproszonych przez organizatorów. W puli nagród turnieju znalazło się 5,000$.

Sam turniej był podzielony na 2 części:

  • Otwarte kwalifikacje 10-14 lipca.
  • Playoffy oraz finał 16-17 lipca.

W pierwszej fazie turnieju spotkały się wszystkie drużyny, które zgłosiły swoją chęć wzięcia udziału i wywalczeniu jednego z 8 slotów głównej części turnieju. Tam na najlepsze drużyny kwalifikacji czekały najlepsze drużyny Overwatch zaproszone przez organizatorów między innymi – EnVyUs oraz Cloud9.gg.

Amatorskie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony w czasie kwalifikacji. Wielu fachowców było pod wrażeniem drużyn, które rywalizację na scenie eSportowej traktują jako hobby/przyjemność. Niestety przeciwko zaproszonym drużyną nie mieli oni zbyt wiele do powiedzenia, w końcu rywalizowali z najlepszymi drużynami na Świecie.

Zwycięzcami całego turnieju został zespół EnVyUs, który pokonał w finale Cloud 9 3:1. Trzecie miejsce zajęła ekipa Code7 pokonując LG 3:0. Kolejne duże zmagania Overwatch odbędą się na Gamescom.