DOTA 2
18.07.2016 14:25

Dota 2 – garść newsów

W ubiegłym tygodniu sporo rzeczy działo się w eSporcie związanych z największym tytułem Valve – oczywiście chodzi o grę Dota 2. Postanowiliśmy zebrać te najważniejsze i przedstawić je w tym raporcie.

Alan ‚Nahaz’ Bester nie został zaproszony na największe wydarzenie eSportowe – The International 6.

Nahaz jest osobą, która od 2012 roku zajmuje się statystykami związanym z turniejami Dota 2. Od niedawna był też gospodarzem paneli dotyczących gry. Główne turnieje, gdzie przeprowadzał swoje statystyki oraz analizy to:  ESL One Frankfurt, The International 5, The Manila Major oraz The Frankfurt Major.

Team Empire robi porządki w swoich szeregach.

Cztery miesiące temu Team Empire przedstawił nowy przebudowany zespół Dota 2, który miał wrócić na sam szczyt tabeli rankingu. Ponownie powrócił do zespołu Roman ‚Scandal’ Sadotenkov, który już był związany z tą organizacją w 2012 roku. Po roku opuścił swoich pracodawców ponieważ jak sam mówił nie mógł dojść do porozumienia z managerami. Niedawno otrzymał on nową szansę, ale raczej z niej nie skorzystał bo zawodnicy postanowili się go pozbyć.

Obecny skład prezentuje się następująco.

ru Roman „RAMZES666” Kushnarev
ru Vasily „Afterlife” Shishkin
ru Yaroslav „Miposhka” Naidenov
ru Rinat „KingR” Abdullin

Valve spowodowało zamknięcie stron z hazardem do skinów.

Po wielkiej aferze związanej ze stronami do obstawiania skinów Valve postanowiło zająć się problemem.

Więcej informacji znajdziecie na twiterze steama.

Pierwszy międzynarodowy konkurs Cosplay, gdzie pula nagród wyniesie 15.000$

ti6_cosplay

Konkurs odbędzie się w czasie The International 6 i odbędzie się na głównej scenie Keyarena. Do konkursu może się zgłosić każdy pełnoletni cosplayer do 9 sierpnia. Natomiast w finale 11 sierpnia wystąpi 15 finalistów.