Gamers2 - RpK
Counter Strike: GO
12.07.2016 14:00

Zmiany w zespole Gamers2

Ostatni turniej ESL One, który odbył się w Kolonii nie był dla zawodników Gamers2 pomyślnym. Nie można jednak zwalać tego na słabą kondycję zespołu. W fazie grupowej ekipa ta trafiła na zwycięzców – zespół SK Gaming, a w meczu „ratunkowym” – Fnatic. Teraz, po zakończeniu rozgrywek ogłoszono zmiany w składzie.

Zespół Gamers2 poinformował o chwilowym zastąpieniu gracza Cédric’a „RpK” Guipouy, który zrezygnował z udziału w niedalekim turnieju ELeague z powodów zdrowotnych. Zawodnik ten ma problemy z bębenkiem, co jak wszyscy wiemy – może wyraźnie odbijać się na grze poprzez problemy z lokacją przeciwników i orientacją sytuacji na mapie.

RpK zostanie zastąpiony przez byłego gracza LDLC – Simona „Fuks” Florysiaka. Z oficjalnych źródeł można wyczytać stanowisko wyżej wymienionego w tej sprawie:

„Zaszczytem jest gra z drużyną G2 w drodze do ELEAGUE. Wiem, że będzie mi ciężko dokonać tego tak dobrze, jak RpK lecz pracowałem ciężko by być w formie na ten turniej. Jest to także sposobność dla mnie aby pokazać co potrafię i zrobię co w mojej mocy aby pomóc reszcie teamu. Może naklejki RpK uczynią ze mnie tanka!”

Pierwszym spotkaniem, które rozegra Gamers2 w zmienionym składzie będzie mecz z ekipą mousesports, już w czwartek.