DOTA 2
12.07.2016 12:32

Europejskie kwalifikacje do World Cyber Arena 2016

World Cyber Arena wraca z nowym turniejem dla trzech największych regionów – Europy, Chin oraz Azji Południowo-Wschodzniej. Europejskie kwalifikacje na lanowe mistrzostwa są wspierane przez UCC, a w puli nagród znajdziemy $60,000.

Europejskie kwalifikacje do World Cyber Arena zostały podzielone na trzy etapy:

  • Otwarte Kwalifikacje, które odbędą się miedzy 15-16 lipca

Jest 512 wolnych miejsc dla drużyn, które chcą zarejestrować się do WCA w europejskim regionie. Wszystkie mecze będą grane w trybie best of one, gdzie dwie najlepsze ekipy awansują do zamkniętych kwalifikacji.

  • Zamknięte Kwalifikacje 18 lipca

Zwycięzcy wcześniej wspomnianej grupy trafią do grona sześciu zaproszonych przez organizatorów by tam powalczyć o dostęp do ostatniej części kwalifikacji. Z tego etapu wyjdą tylko zwycięzcy z grup(dwie grupy po cztery drużyny).

  • Główne Europejskie Kwalifikacje – data nieznana jeszcze

Osiem najlepszych drużyn powalczy o dwa miejsca w głównym turnieju WCA 2016. Najprawdopodobniej ekipy, które powalczą o wyjazd do Chin poznamy dopiero po tegorocznej edycji The International.

Podział nagród po zakończeniu tego etapu kwalifikacji:

Miejsce pierwsze: $30,000
Miejsce drugie $15,000
Miejsce trzecie: $7,500
Miejsca od czwartego do ósmego: $1,500

Czy na samym turnieju zobaczymy najlepsze drużyny ? Możliwe, że nie. Wszystko dlatego, że zeszłoroczne zawody nie był zbyt dobrze przygotowane, a organizatorzy wypłacili też nagrody dopiero miesiąc temu – tak mowa tutaj o tym roku. Wiele organizacji woli nie tracić czasu na turnieje, gdzie płatność stoi pod znakiem zapytania.