Counter Strike: GO
09.07.2016 11:41

Przed nami półfinały ESL One Cologne 2016!

Wczorajszy dzień podczas ESL One Cologne 2016 był przede wszystkim interesujący dla polskich kibiców. Po dwóch dogrywkach Virtus.pro awansowało do półfinału Majora w Kolonii. Jak zwykle nasi zawodnicy pokazują, że podczas wielkich turniejów offlinowych grają dużo lepiej niż online. Półfinały ESL One Cologne 2016, tak jak wczoraj, zostaną rozegrany w LANXESS arena.

Nasi zawodnicy zakończą tegoroczne ESL One Cologne wyżej m.in. od NaVi, NiPu, G2 czy też EnVyUs, które to drużyny wyprzedzają nas bezpośrednio w rankingu HLTV.org.

Dzisiejsze pary półfinałowe wyglądają następująco:

15:00 – Virtus.Pro vs SK Gaming
Obie drużyny spotkały się ze sobą podczas ostatniego Majora, gdzie tym razem był to ćwierćfinał. Lepsi okazali się zawodnicy z Brazylii, wygrywając 2:1. Nam jednak wydaje się, że podczas turnieju w Kolonii Virtus.pro gra dużo lepiej. Widać to m.in. po statystykach, gdzie zawodnicy grają na podobnym poziomie, a czasami potrafią w pojedynkę wygrać rundy, jak np. Snax podczas wczorajszego ćwierćfinału.
Z drugiej strony mamy liderów rankingu HLTV, drużynę SK Gaming. Brazylijczycy w miarę szybko i gładko uporali się z ukraińską drużyną FlipSid3 Tactics.

18:45 – fnatic vs Team Liquid
Po drugiej stronie drabinki spotykają się fnatic oraz Team Liquid. Przed turniejem awans Szwedów do półfinału każdy brałby raczej w ciemno, jednak po tym jak spisują się podczas tego Majora, można powiedzieć, że Liquid (którzy to w ćwierćfinale wygrali 2:1 z Na’Vi) nie jest bez szans w tym starciu.
W ostatnim czasie drużyny spotykał się ze sobą 4-krotnie, rozgrywając łącznie 8 map. Tylko raz, podczas MLG Columbus 2016, Team Liquid wyszedł zwycięsko, pokonując fnatic w fazie grupowej 22-19. Łącznie fnatic na 8 spotkań wygrało, aż 6 razy! Statystyki mówią, że mamy murowanego zwycięzce, ale czy forma zespołów to potwierdza? Zobaczymy już dzisiaj wieczorem!

Półfinały ESL One Cologne 2016