05.07.2016 19:01

Pierwszy mecz Virtus.pro na ESL One Cologne 2016

Za nami pierwsze spotkanie Virtus.pro na tegorocznym ESL One Cologne. Po bardzo zaciętej walce swój pierwszy mecz Virtus.pro wygrali pokonując Mousesports na mapie de_train stosunkiem 16:10.

Początek spotkania, które VP zaczęło po stronie CT, w żaden sposób nie wskazywał na wygraną naszej ekipy. Do siódmej rundy mecz Virtus.pro to jedynie festiwal nieskuteczności polskich zawodników. Zmiana przyszła dopiero w ósmej rundzie, gdy Polacy chyba zorientowali się, że Mousesports powtarza ciągle te same standardowe akcje. 9 i 10 runda to również gładka wygrana naszej ekipy. Po 10 rundzie Mousesports zgłosiło problemy techniczne Niko, jednak trwająca kilkanaście minut przerwa techniczna na szczęście nie wybiła naszych zawodników z uderzenia i kolejne rundy również padły naszym łupem. Byliśmy bardzo blisko wyrównania stanu meczu, ale przy wyniku 6:7 dla Mousesports Niemcom udało się zdobyć ósmy punkt. Ostatniej rundy przed zamianą stron jednak VP nie dali już sobie wydrzeć, tak więc pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 8 do 7 dla Mousesports.
Po przejściu na stronę TT Virtusi zdobyli wyrównujący punkt, ale myliłby się ten, kto uznał, że od tej pory Virtusom walka przyjdzie łatwo. W 16 rundzie najlepszy w drużynie Mousesports chrisJ zabił dwóch zawodników VP i był o włos od rozbrojenia podłożonej przez Polaków bomby, na szczęścię na sekundę przed rozbrojeniem został zabity przez Taza. Kolejne rundy, aż do 20 to bardzo wyrównana walka i cios za cios, jednak 20 runda pozwoliła naszym zawodnikom na grę w przewadze finansowej jeszcze przez dwa kolejne starcia. Dobrze zaczęliśmy również 23 rundę, gdzie dwa dobrze rzucone mołotowy podpaliły nieco zawodników niemieckiej ekipy, jednak ostatecznie w tym starciu musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Był to już jednak tylko krótki wypadek przy pracy, a ostatnie 3 rundy to popis gry naszych zawodników, którym przypieczętowali oni .