Gry
14.06.2016 10:07

Wiedźmińska karcianka Gwint kolejną esportową produkcją?

W dniu wczorajszym, podczas odbywającego się w Los Angeles E3, polski producent znany z Wiedźmina – CD Project RED przedstawił swoją kolejną produkcję. Tak jak twórcy wcześniej zakładali, nie jest to Cyberpunk 2077 tylko… samodzielna gra prezentująca karciankę Gwint, znanej z Dzikiego Gonu.

Od samego początku, kiedy to CD Projekt RED potwierdziło swoją prezentację podczas Electronic Entertainment Expo, wszyscy zastanawiali się z jaką produkcją przedstawi studio znad Wisły. Najbardziej czekali na to fani Wiedźmina, którzy w ostatni dzień maja otrzymali ostatni dodatek do Dzikiego Gonu, który na długo miał przerwać (jak nie na zawsze) pracę polskiego producenta gier ze światem Wiedźmina. Jednak… CD Projekt RED zaskoczyło fanów przedstawiając popularna wiedźmińską karciankę – Gwint, jako samodzielną grę!
Na razie nie poznaliśmy zbyt wielu informacji na temat The Gwent (chyba, że ktoś woli po prostu Gwint 🙂 ). Możliwe będzie wybranie przez gracza jednej z pięciu frakcji: potężnego imperium Nilfgaardu, dumnych mieszkańców wysp Skellige, przerażających Potworów, przebiegłych żołnierzy Królestw Północy lub atakującymi z ukrycia Scoia’tael. Każda frakcja będzie posiadała inny sposób prowadzenia rozgrywki, który możesz dostosować do siebie dzięki systemowi budowania talii oraz wytwarzaniu brakujących kart. Co najważniejsze, możliwe będzie mierzenie się z graczami niezależnie od platformy z której się korzysta, tak więc grając na PC, możesz zmierzyć się np. z kumplem grającym na XBOX’ie czy też PS4!

Gwint zawierał będzie kampanię dla jednego gracza oraz system rankingowy. Owszem nie zabraknie również możliwości rozegrania rundy ze znajomymi.
Czyżby Gwint stał kolejną karcianą esportową produkcją, może nawet pokonując w przyszłości Hearthstone’a?

Zamknięta beta rozpocznie się już we wrześniu bierzącego roku a zapisać możecie się na stronie www.playgwent.com.

Poniżej przedstawiamy prezentację CD Project RED podczas E3:

oraz sam trailer: