Artykuły
10.06.2016 12:56

Drużyny e-sportowe w świecie sportu – ManUnited z własną dywizją?

Wygląda na to, że starsze roczniki kibiców piłki nożnej niedługo będą musiały zacząć kojarzyć drużyny e-sportowe. I to nie tylko ze względu na jednorazowe wydarzenia, łączące oba te światy, jak np. mecze Polaków na Euro 2016 z komentarzem Izaka, ale przede wszystkim z powodu rosnącego zainteresowania znanych drużyn zawodnikami „grającymi w gry”.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Schalke 04 zainwestowało w drużynę League of Legends, w międzyczasie VFL Volfsburg podpisało kontrakt z grającym zawodowo w FIFĘ Davidem Bythewayem (wice mistrzem świata z 2014 roku), na podobny krok zdecydowała się również drużyna West Ham United, a dzisiaj gruchnęły dwie kolejne zaskakujące wiadomości na ten temat.
Dziś być może poznaliśmy dwie kolejne drużyny e-sportowe, które na e-sportowych arenach będą występować w barwach znanych klubów. Jedną z nich jest była drużyna Samsung Gaming eSports, startująca w turniejach Hearthstone. Grają w niej Diego „Evagelion” Fuentes, Hector „TheFallen” Fuentes, Haneul „NaRa” Lee i Jose Miguel „Josemi” Pascual i od tej pory będą reprezentować barwy klubu Valencia FC. Na tym drużyna Primera Division nie zamierza jednak zakończyć swoich podbojów, gdyż planują również pozyskanie w swoje szeregi teamu Rocket League oraz – podobnie jak wcześniej wymienione – graczy FIFA.

Mało niespodzianek? No to pora na największą. Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych klubów na świecie, angielski Manchester United, walczy z Fnatic o pozyskanie w swoje szeregi dywizji Overwatch! E-sportowcy mają teraz chyba spory orzech do zgryzienia, bo z jednej strony Fnatic to chyba najbardziej rozpoznawalka marka jeśli chodzi o e-sportowe organizacje, z drugiej – za Manchesterem United stoją jeszcze większe pieniądze, sława, chwała, prestiż… Z niecierpliwością więc czekamy na decyzje w tej sprawie i od razu Was o nich poinformujemy!