Counter Strike: GO
09.06.2016 18:20

ESL One Cologne 2016 – znamy szczegóły

W  Katowicach trwają właśnie eliminacje do drugiego tegorocznego turnieju rangi Major, czyli ESL One Cologne, a organizatorzy przekazali informacje na temat harmonogramu i formatu finałów tychże rozgrywek. Przypomnę jedynie na wstępie, że turniej w Kolonii to jeden z największych i najpopularniejszych turniejów na świecie, organizowany w tym roku w dniach od 5 do 10 lipca, z pulą nagród – a jakżeby inaczej – miliona dolarów!

Tym razem ESL One Cologne będzie podzielony na dwa etapy, rozgrywki grupowe oraz pucharowe. W grupowych drużyny będą się mierzyć w trybie podwójnej eliminacji, a mapy rozgrywane będą w trybie best of one. Jedynie spotkania przegranych z pierwszej rundy oraz decydujące o awansie z danej grupy odbędą się w trybie BO3. Osiem ekip, które przejdą fazę grupową, zmierzy się w drabince turniejowej, z pojedyńczą eliminacją i mapami w trybie best of three. Faza grupowa potrwa od 5 do 7 lipca, a od 8 do 10 – faza pucharowa.
Już wiadomo, że w Kolonii na pewno zobaczymy: Virtus.pro, Na’Vi, Team Liquid, Luminosity Gaming, Fnatic, NiP, Astralis oraz CLG.