Gry
16.07.2019 15:01

FIFA 20: Piemonte Calcio zamiast Juventusu!

Tego gracze FIFA się nie spodziewali. Dzisiaj z samego rana japońska firma Konami Digital Entertainment B.V , odpowiedzialna za produkcje Pro Evolution Soccer poinformowała o nawiązaniu ścisłej współpracy z 37 krotnym mistrzem Włoch. Oznacza to, że mimo posiadania licencji na Serie A, w FIFA 20 zespół Cristiano Ronaldo nie pojawi się jako licencjonowana drużyna. CR7 i Wojtek Szczęsny w nadchodzącej odsłonie gry występować będą w „barwach” Piemonte Calcio.

Jonas Lygaard, starszy dyrektor ds. Marki i rozwoju biznesu w Konami Digital Entertainment.


„Nasza obszerna współpraca z Juventus FC, jednym z największych zespołów na świecie, jest wyraźnym pokazem intencji eFootball PES 2020 – jedynej gry na konsole, w której można będzie grać włoskim gigantem. Dzięki eFootball PES granie stajesię wiarą i jesteśmy dumni, że Juventus FC wierzy w nas i naszą ekscytującą wspólną przyszłość ”


Dzięki współpracy KONAMI z Juventusem, w kolejnej odsłonie Pro Evolution Soccer ujrzymy stadion Mistrza Włoch, Allianz Stadium. Oczywiście oprócz stadionu, w grze KONAMI ujrzymy w pełni licencjonowany zespół Juventusu, czyli herb, stroje oraz odwzorowani piłkarze.

Ścisła współpraca tych dwóch marek oznacza, że mimo posiadania licencji na Ligę Mistrzów oraz Serie A, Electronic Arts straci wszelkie prawa do licencji „Starej Damy”. W FIFA 20 oraz w FIFA Mobile od września występować będzie zespół Piemonte Calcio.

Ku uciesze graczy FIFA, nie skończy się to tak jak sytuacja z reprezentacją Brazylii, w której znajdują się wygenerowani zawodnicy. Piemonte Calcio to będzie drużyna Juventusu bez licencji, znajdą się w niej wszyscy zawodnicy Mistrza Włoch. Utrata licencji nie oznacza utraty praw do wizerunku piłkarzy oraz sylwetek piłkarzy w grze.

Co z zespołem Juve w FUT?

Jeśli chodzi zaś o Fifa Ultimate Team, to oprócz zmiany herbu i nazwy, nic się nie zmieni. Zawodnicy Juve w dalszym ciągu będą otrzymywać karty specjalne, nie zmienią także się linki z zawodnikami innych klubów.

Nie pierwszy taki przypadek 😉

Nie jest to pierwszy taki przypadek w historii gier FIFA. Chociażby w FIFA 13 bez licencji była większość zespołów Ekstraklasy oraz obecny vice mistrz Włoch, Napoli.

Więcej informacji na temat tej zmiany znajdziecie na stronie EA.

___
Żródło zdjęć: KONAMI