Counter Strike: GO
15.07.2019 20:02

Virtus.pro powraca do top30 rankingu HLTV!

Na to czekali wszyscy fani polskiego Counter Strike’a! Po siedmiu miesiącach oczekiwań, do czołowej trzydziestki powrócili zawodnicy Virtus.Pro!

snax i spółka w najnowszej odsłonie rankingu zajmują 30 miejsce z dorobkiem 41 punktów. Zanotowali zatem awans o 2 pozycje i zdobyli 5 punktów względem poprzedniego tygodnia.

Forma VP z dnia na dzień prezentuje się lepiej. Wygranie Polskiej Ligi Esportowej oraz półfinał Good Game League w Poznaniu pozwoliło polakom wskoczyć do światowej trzydziestki. Jeśli Polacy utrzymają obecną dyspozycję, to w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zobaczyć ich w top 20!

Niestety z top30 wypadło Aristocracy. Jednym z głównych powodów spadku zespołu TaZa był m.in słaby występ podczas zawodów w stolicy Wielkopolski. Zawodnicy ARCY od jakiegoś czasu nie mogą znaleźć stabilnej formy i zmiany w zespole mogą wkrótce stać się faktem.

W światowej czołówce obyło się bez większych zmian. Jedynie Furia Esports zamieniła się miejscami z Natus Vincere.

Największy skok w najnowszej odsłonie rankingu zanotowali zawodnicy Cloud 9, którzy awansowali aż o 281 pozycji! TenZ i spółka zajmują obecnie 20 pozycję z dorobkiem 65 punktów.

Do top 30 oprócz Virtusów, powrócili również zawodnicy Team Spirit. Somedieyoung i spółka awansowali o 11 pozycji i obecnie zajmują 25 miejsce.

Awans w rankingu zanotowali również gracze GamerLegion, którzy w Poznaniu zajęli 3-4 miejsce. HS i spółka znajdują się obecnie na 22 pozycji. O 3 pozycje awansowali natomiast finaliści GG League, Duńczycy z Tricked. Zespół Hundena zajmuje teraz 19 pozycję.

Jeśli chodzi o ranking krajowy, to w nim ujrzeliśmy zaledwie jedną zmianę. Zawodnicy Virtus.Pro wyprzedzili swoich rodaków z Aristocracy i zostali najlepszą drużyną w Polsce. Na trzecim miejscu w dalszym ciągu zasiadają reprezentanci Illuminar Gaming.

___
Żródło zdjęć: Virtus Pro