Counter Strike: GO
14.07.2019 22:46

GG League: G2 wygrywa wielki finał z Tricked!

Przed turniejem wiele osób obstawiało, że w finale GG League zmierzą się właśnie te dwie drużyny – G2 oraz Tricked. Faworyci nie zawiedli i mogliśmy oglądać ich w ostatnim meczu turnieju w Poznaniu.

G2 vs Tricked (19:15, 16:7)

Finał był rozgrywany w formacie BO3. Pierwszą mapą był Train. Tam pierwszą połowę zdecydowanie zdominowali Francuzi. W pewnym momencie mieli serię sześciu wygranych rund z rzędu! Koniec końców oddali oni jednak Duńczykom pięć rund. Ale mimo to zbudowali dobrą zaliczkę jak na stronę CT. Po zmianie stron to Tricked zaczęło dominować od początku. Gdyby nie duża przewaga po pierwszej połowie – G2 mogłoby przegrać nawet całą mapę, ponieważ wygrywali oni sporadyczne rundy. Jednak to właśnie ekipa „KennyS” miała punkt mapowy, którego nie udało się wykorzystać i musieliśmy zaczekać na dogrywki. Tam z kolei Francuska drużyna nie pozostawiła żadnych złudzeń – szybkie 4:0 i mogliśmy oglądać kolejną mapę.

Wyborem G2 było Inferno, co było strzałem w dziesiątkę. Mimo gry po stronie atakującej wygrali aż dziewięć rund z rzędu, co stawiało ich w dobrej sytuacji. Jednak oczywiście Tricked miało swoje rundy, które zwyciężyły, ale ich ilość nie powinna ich zadowolić. Wygrali zaledwie cztery rundy po stronie broniącej, przegrywając tym samym pierwszą połowę wynikiem 11:4. Po zmianie połów Francuzi ponownie zaczęli dominować i szybko zdobyli 15 punkt. Później Duńczycy zdołali wygrać trzy rundy z rzędu, ale na niewiele się to zdało, bo to ich rywale zdobyli ostatni punkt i tym samym zwyciężyli. Francuzi wygyrwając GG League 2019 zarobiło 56.275$. Z kolei ich rywale – Tricked – 22.500$. Na turnieju mogliśmy oglądać Virtus.Pro oraz Aristocracy, które zarobiły – kolejno – 9.000$ oraz 3.375$.

___
Żródło zdjęć: Fot. G2