Counter Strike: GO
09.07.2019 23:56

G2 Esports z awansem na ESL One New York 2019!

Europejskie zamknięte kwalifikacje do ESL One New York 2019 dobiegły końca. Po całym dniu zmagań, awans na amerykański turniej wywalczyli zawodnicy, których już w ten weekend oglądać będziemy mogli w Poznaniu, czyli reprezentanci G2 Esports!

KennyS i spółka w finale kwalifikacji podejmowali CR4ZY. Na drodze do finału, Francuzi mierzyli się z BLUEJAYS oraz Tricked Esports. Zespół Espiranto natomiast wcześniej w półfinale pokonał Sprout. Litwin i spółka nie grali meczu ćwierćfinałowego, ponieważ zawodnicy Vitality z którymi mieli się mierzyć zrezygnowali z udziału w kwalifikacjach do ESL One New York 2019.

Finałowe spotkanie od samego początku nie przebiegało po myśli francuzów. Pierwsza mapa, którą był wybrany przez CR4ZY Vertigo, wpadła na konto zespołu nexy, który zwyciężył 16:8. Na Duscie po wyrównanym spotkaniu 16:11 wygrali Francuzi. Decydującą mapą był train, który Francuzi wygrali 16:13.

Tegoroczna edycja ESL One New York odbędzie się w dniach 26-29 września. Na nowojorskim turnieju zobaczymy między innymi Astralis, Ence, Team Liquid czy eUnited!

___
Żródło zdjęć: G2 Esports